14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 200 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

Zamówienie hurtowe

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna znana również jako bielizna oddychająca to rodzaj odzieży kierowanej dla osób, dla których wygoda i komfort podczas uprawiania sportu jest sprawa najważniejszą. Bielizna termoaktywna dzięki swojej strukturze materiałowej doskonale odprowadza wilgoć z organizmu podczas wysiłku fizycznego. Bielizna termoaktywna w postaci koszulki termoaktywnej i spodni termoaktywnych idealnie sprawdzi się podczas zimy a także upałów. Jej głównym zadaniem jest zapobieganie wyziębieniu organizmu oraz jego przegrzaniu. Bielizna termoaktywna jest polecana wszystkim osobom uprawiającym sport i aktywnym fizycznieBielizna termoaktywna będzie odpowiedni strojem podczas treningów z klubie fitness i siłowni, jak również sprawdzi się podczas uprawiania różnego rodzaju sportów wyczynowych. Jaką funkcje pełni bielizna termoaktywna?

Oddychająca bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna w większości przypadków składa się z dwóch warstw specjalnej dzianiny syntetycznej. Pierwsza z warstw posiada właściwości odprowadzające pot i parę wodną z powierzchni skóry, która powstaje wskutek różnicy temperatur pomiędzy ciałem człowieka, a otoczeniem. Bielizna termoaktywna dzięki swojej strukturze materiałowej szybciej odparowuje wodę i wilgoć z organizmu, a niżeli ją absorbuje. Nawet po intensywnym wysiłku fizycznym, skóra nadal jest sucha po założeniu bielizny termoaktywnej.

Bielizna termoaktywna to dobra izolacja termiczna

Zadaniem drugiej warstwy bielizny termoaktywnej to regulacja temperatury ciała. Regulacja ta odbywa się na dwa sposoby: stanowi barierę dla chłodnego powietrza przenikającego do wewnątrz oraz chroni przed utratą ciepła na zewnątrz. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że wewnątrz utrzymywana jest optymalna temperatura ciała bez względu na warunki atmosferyczne, także w przypadku dużego wychłodzenia czy tez przegrzania organizmu.

Bielizna termoaktywna pozwala na swobodne poruszanie się

Dobrej jakości bielizna termoaktywna zazwyczaj nie posiada szwów, dlatego idealnie dopasowuje się do ciała. Bezszwowa bielizna termoaktywna zapewnia swobodę ruchów, a także nie powoduje ucisków i otarć skóry podczas jej użytkowania. Wobec tego bielizna dobrej jakości, bezszwowa produkowana przy zastosowaniu technik dziewiarskich 3D zapewnia maksimum komfortu podczas noszenia. Dobra bielizna termoaktywna posiada również bezuciskowe ściągacze w okolicy pasa, nadgarstkach i kostkach nóg w celu zabezpieczenia przed zsuwaniem się bielizny.

Bielizna termoaktywna niweluje przykry zapach

Bielizna termoaktywna dobrej jakości posiada w swoim składzie tzw. srebrną nić, specjalny składnik materiałowy, którego zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu potu jaki powstaje podczas wysiłku. Srebrna nić zastosowana w bieliźnie termoaktywnej ma też działanie bakteriobójcze. Podobnie bielizna termoaktywna wykonana z polipropylenu, zabezpiecza przed nieprzyjemnym zapachem potu.

Rodzaje bielizny termoaktywnej

Wyróżniamy trzy rodzaje bielizny termoaktywnej:
1) Bielizna termoaktywna cienka - tego typu bielizna nie zapewnia prawie w ogóle komfortu cieplnego. Jej dużym plusem jest to, że najlepiej ze wszystkich typów bielizny termoaktywnej odprowadza wilgoć z ciała użytkownika. Tego rodzaju bielizna termoaktywna jest kierowana dla osób uprawiających intensywny sport i wysiłek fizyczny, ponieważ posiada właściwości wentylujące. Bielizna termoaktywna cienka dobrze chroni przed promieniami słońca i jego szkodliwymi promieniami UV.
2) Bielizna termoaktywna średnia – zapewnia komfort cieplny w stopniu umiarkowanym i podobnie tez umiarkowanie odprowadza wilgoć i pot. Tego typu bielizna termoaktywna jest polecana dla osób, które uprawiają mniej forsowny wysiłek w dni chłodniejsze np. turystykę pieszą lub turystykę górską.
3) Bielizna termoaktywna gruba- to bielizna o wysokim komforcie cieplnym, słabo odprowadza natomiast pot z ciała człowieka. Zazwyczaj jest stosowana w sytuacjach, gdzie występuje potrzeba pozostawania w nieruchomej pozycji. Tego typu bielizna jest kierowana dla użytkowników wykonujących mniej intensywny wysiłek fizyczny, stosowana w chłodne dni.
Bielizna termoaktywna ze względu na tkaniny z jakich jest wykonana (coolmax, thermolite, polartec, rhovylon) może wywoływać alergie. Dlatego dokonując zakupu bielizny termoaktywnej należy zwrócić uwagę na skład materiałowy . Na metce należy przeczytać czy bielizna jest wykonana z materiałów nie wywołujących alergii, uczuleń i podrażnień. Bielizna termoaktywna powinna być prana w proszkach piorących bez zmiękczaczy, w proszkach dla dzieci lub mydle. Wówczas materiał bielizny będzie dobrze wchłaniał pot, a bielizna będzie możliwa do użytkowania przez dłuższy czas.


Oferta Hurtowni Centrala BHP i sklepu BHP Kolbuszowa

Koszulka Termoaktywna Krótki Rękaw Unisex TS-BRUPRO Reis

 

Koszulka Termoaktywna Długi Rękaw Unisex UU - BRUPRO Reis

 

 

Spodnie Termoaktywne Unisex UD - BRUPRO Reis


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl