do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas 665 002 460
lub napisz sklep@centralabhp.pl
Wybieramy kurtkę na zimę - top najlepszych propozycji kurtek do pracy i na co dzień

Przed nami nieuchronny czas jesiennych chłodów oraz zbliżająca się wielkimi krokami zima. Powoli zaczynamy myśleć nie tylko o okresie grzewczym w naszych domach, ale także o cieplejszym ubraniu i obuwiu na zimę. Przygotowujemy się również do zaopatrzenia w odpowiednią ciepłą i ochronną odzież roboczą. Osoby wykonujące prace na zewnątrz, w szczególności budowlańcy, drogowcy, pracownicy służb czy zatrudnieni w branży transportowej powinny być zabezpieczone w najlepszej jakości ubranie robocze zimowe. Mam na myśli głównie odzież wierzchnią czyli kurtki robocze ocieplane, których oferta naszego sklepu internetowego bhp oraz hurtowni z odzieżą roboczą jest niezwykle bogata.

Proponujemy naszym klientom kurtki robocze zimowe do pracy renomowanych firm tj. Reis, Industrial Starter oraz Cerva, które w szczególności zwracają uwagę na funkcjonalność oraz wygodę swoich ubrań roboczych. Zastosowana technologia oraz użyte materiały do produkcji kurtek ocieplanych, gwarantują wysoką jakość oraz utrzymanie ciepła w mroźne dni. Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie najlepszych kurtek roboczych ocieplanych proponowanych przez naszą hurtownię bhp oraz sklep bhp.

czytaj całość »
Zadbajmy o dłonie pracownika podczas prac na świeżym powietrzu

Podczas wykonywania szeregu prac na zewnątrz pomieszczeń, należy w szczególny sposób zadbać o ochronę dłoni. Zarówno przy pracach remontowych, budowlanych, porządkowych czy w ogrodzie, dłonie pracownika narażone są na urazy, przecięcia i otarcia. Zabezpieczenie dłoni nie jest tylko uzależnione od pory roku, kiedy to w okresie jesienno- zimowych stosuje się rękawice robocze ocieplane. Najważniejsze to dobranie odpowiedniego typu rękawic roboczych do charakteru wykonywanej pracy. Należy zachować wszelkie względy bhp przy pracach na zewnątrz, dlatego dobierajmy rękawice ochronne najlepszej jakości, spełniające obowiązujące normy bezpieczeństwa, a przede wszystkim skutecznie chroniące przed ewentualnym uszkodzeniem dłoni. Zabezpieczenie pracownika w odpowiednie środki ochrony indywidualnej to obowiązek każdego pracodawcy. Właściciel firmy budowlanej, zakładów pracy czy firm ogrodniczych jest zobligowany do zabezpieczenia swojej ekipy pracowniczej w odpowiednią odzież ochronną, obuwie robocze oraz rękawice. W poniższym artykule bliżej przyjrzymy się właśnie temu ostatniemu środkowi ochronnemu czyli rękawicom bhp.

czytaj całość »
Peleryna czy płaszcz przeciwdeszczowy?

Chyba każdego z nas pogoda niejednokrotnie zaskoczyła niespodziewanymi opadami deszczu czy nagłym wiatrem. Wówczas zastanawiamy się dlaczego nie mam przy sobie parasola czy przeciwdeszczowego okrycia wierzchniego. W przypadku wykonywania jakiejkolwiek pracy strugach deszczu zastosowanie parasola jest niemożliwe, wówczas powinniśmy pomyśleć o zaopatrzeniu się w odpowiednią pelerynę przeciwdeszczową lub płaszcz przeciwdeszczowy. W poniższym artykule zaprezentujemy Państwu najlepsze i najchętniej wybierane w kategorii odzieży przeciwdeszczowej rozwiązania, które skutecznie zabezpieczą każdego pracownika przed deszczem i wilgocią w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Dostępne w naszej hurtowni z odzieżą bhp i sklepie internetowym z odzieżą roboczą peleryny i płaszcze przeciwdeszczowe pochodzą od sprawdzonego i godnego zaufania producenta. Oferowana przez nas odzież przeciwdeszczowa wykonana jest wysokiej jakości, wodoodpornych materiałów, produkty z gatunku odzieży wodochronnej spełniają obowiązujące normy jakości. Nasze płaszcze i peleryny przeciwdeszczowe gwarantują pewną ochronę przed przemoknięciem, które oprócz utrudnień podczas pracy, może mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie.

czytaj całość »
Metoda nadruku zwana sitodrukiem i jej zalety

Sitodruk to jedna z tradycyjnych metod nadruku wykonywanych na tekstyliach, głównie koszulkach reklamowych, odzieży roboczej, czapkachbluzach roboczych i bluzach reklamowych. Tego typu sposób nadruku idealnie nadaje się do zadrukowania większych, płaskich powierzchni. Profesjonalnie wykonany znak graficznynapis czy logo przy zastosowaniu sitodruku charakteryzuje się wysoką wytrzymałością w trakcie użytkowania, konserwacji tj. prania oraz stosunkowo niskimi kosztami produkcji przy większym nakładzie egzemplarzy. Sitodruk to technika znakowania, w której najważniejszym urządzeniem jest sito. Część otworów sita jest zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. W trakcie drukowania znaku graficznego reklamowego np. logo czy sloganu reklamowego gęsta farba jest rozprowadzana na całości powierzchni siatki przy użyciu tzw. rakla

czytaj całość »
Koszulki reklamowe z nadrukiem

Koszulka z nadrukiem jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych na rynku nośnikiem reklamy firmy. Zaletą tego typu formy promocji jest stosunkowo niska cena koszulek reklamowych, duża i widoczna powierzchnia pod reklamę oraz trwałość i funkcjonalność odzieży reklamowej. Firmy, instytucje jak i wielkie korporacje wykorzystują koszulki z nadrukiem jako artykuł reklamowy, przekazywany lojalnym klientom lub współpracownikom. Niejednokrotnie odzież reklamowa z nadrukiem w tym t-shirty reklamowe są wykorzystywane jako ubrania firmowe lub ubrania robocze, które skutecznie tworzą tym samym wizerunek firmy czy instytucji.

czytaj całość »
Odzież robocza na lato

Ubrania robocze odgrywają niezwykle ważną rolę ochronną i zabezpieczającą dla pracownika. Stosowanie odzieży roboczej czy odzieży ochronnej oraz środków ochrony indywidualnej jest wymagane przez obowiązujące przepisy prawa prazy oraz normy BHP. Ubrania robocze, a także buty robocze powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy, dopasowane pod względem rozmiaru do ich użytkownika oraz aktualnej pory roku i temperatury otoczenia. Przed nami okres letni, w szczególności pracownicy budowlani, drogowcy czy rolnicy narażeni są na doskwierający upał i skwar z nieba. Takie warunki pracy wymagają szczególnej uwagi i zachowania bezpieczeństwa w postaci odpowiedniego stroju roboczego. Spróbujemy wybrać najlepsze fasony, modele oraz rodzaje odzieży roboczej i obuwia roboczego dostosowanego do pracy w wysokich temperaturach. 

czytaj całość »
Czapka z daszkiem- niezastąpiona ochrona głowy

Przed nami długo oczekiwane lato, zbliżające się upalne i słoneczne dni. To czas nie tylko wypoczynku i rekreacji, ale również pracy w ukropie przed którym należy się odpowiednio zabezpieczyć. Pamiętajmy o odpowiedniej, przewiewnej odzieży roboczej bhp oraz lżejszych i wygodnych butach typu sandały robocze. Praca pod gołym niebem podczas upalnego lata wymaga przede wszystkim zabezpieczenia głowy. O tym fakcie nie powinni zapominać szczególnie pracodawcy, na których ciąży obowiązek zabezpieczenia odpowiedniej odzieży roboczej oraz środków ochrony indywidualnej swoim pracownikom. Ochrona głowy jest w tym wypadku szczególnie ważna. W poniższym artykule dokonamy przeglądu letnich czapek z daszkiem typu baseballowa, sprawdzimy z jakich materiałów zostały wykonane oraz do jakiego typu pracy czy też do użytku codziennego będziemy mogli wykorzystać czapki z daszkiem.

czytaj całość »
Ochrona oczu- pracujmy bezpiecznie

Wykonywanie prac budowlanych, remontowych czy naprawczych dość często wiąże się z koniecznością wiercenia, cięcia, czyszczenia i mieszania substancji chemicznych. Podczas takich czynności pracownik jest zagrożony przez powstające odpryski, rozbryzgi czy szkodliwe działanie pyłów i emisji gazów. Podobnie sytuacja wygląda podczas prac przy koszeniu trawników z użyciem pił koszących czy przycinaniu drzew i krzewów. Również w ty przypadku koszący jest narażony na odpryski i uderzeniem drobnych kamieni lub innych elementów podłoża, a także niepożądanym działaniem promieni UV. Powinniśmy zatem zadbać o zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej, szczególnie zabezpieczających narząd wzroku.

czytaj całość »
Strój malarski dla profesjonalisty

Czy zastanawialiście się czym powinna charakteryzować się dobra odzież dla malarza? Czy powinna być zawsze w kolorze białym oraz jak dodatkowo zabezpieczyć malarza przed szkodliwym działaniem farb i materiałów wykończeniowych? Próbując odpowiedzieć na te pytania, przyglądniemy się dostępnej na rynku profesjonalnej odzieży roboczej oraz środkom ochrony indywidualnej, które zabezpieczą każdego malarza podczas wykonywania jakże trudnej pracy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl