14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 200 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

zamowienia hurtowe

Buty do pracy na wiosnę- jakie wybrać?

Obuwie robocze czy buty ochronne to nieodłączny element wyposażenia każdego pracownika budowanego i magazynowego. Oczywiście nie ma takiego rodzaju prac czy zawodów w których nie miałoby zastosowania obuwie wygodne, bezpieczne i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Należy jednak zwrócić uwagę, że przy pracach szczególnie niebezpiecznych, zastosowanie odpowiedniego obuwia ochronnego czy obuwia roboczego jest wymagane przepisami bhp. Dokonując doboru butów roboczych, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj pracy, długość oraz warunki w jakich jest wykonywana. Odpowiednie buty ochronne i robocze powinny spełniać wymogi bhp oraz normy jakości CE. Obecnie na rynku mamy do wyboru szereg modeli butów roboczych, które zapewniają maksimum bezpieczeństwa naszych stóp, przed możliwymi urazami. Odpowiednia konstrukcja butów do pracy, zastosowane materiały oraz zabezpieczenia w postaci metalowych podnosków i elektrostatycznych podeszw, zmniejsza ryzyko ewentualnego uszkodzenia kończyn w trakcie pracy. Ze względu na cieplejszą porę roku jaką jest nadchodząca wiosna, również bezpieczne buty robocze powinny być odpowiednio dostosowane do tej pory roku. Powoli rezygnujemy z cięższych i ocieplanych trzewików roboczych do kostki, na rzecz lżejszych i komfortowych skórzanych półbutów roboczych BHP. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup odpowiedniego modelu, w poniższym artykule przedstawię na co należy zwrócić szczególną uwagę przy doborze roboczego obuwia wiosennego.

Jakie półbuty robocze wybrać dla siebie?

Decydując się na zakup półbutów roboczych BHP po pierwsze należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiału z jakiego wykonane zostały ich podeszwy. Powszechnie stosowanym budulcem bezpiecznej podeszwy buta roboczego jest poliuretan (materiał o wysokiej odporności na ścieranie i przecięcia, dobrze izolujący, odporny na działanie substancji chemicznych, smarów i olejów). Poliuretan PU o pojedynczej gęstości, zabezpiecza przed działaniem wysokiej temperatury max. około 1000C i będzie to podeszwa buta BHP dla osób wymagających w pracy izolacji termicznej. Z kolei poliuretan o podwójnej gęstości PU/PU zapewnia twardą podeszwę buta roboczego, który ma zastosowanie między innymi w drogownictwie. Występują także obuwie robocze BHP, których podeszwa jest wykonana z poliuretanu i kauczuku nitrylowego. W tym przypadku tego typu obuwie robocze mogą być używane jako zabezpieczenie przed chemikaliami. Bezpieczne buty do pracy powinny być wykonane ze skór naturalnych licowych, zamszu lub weluru. Należy też sprawdzić jakość wykonania butów roboczych oraz czy są przewiewne i dobrze dopasowane do stopy. Pamiętajmy, że buty służą nam do pracy, która trwa kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Nie warto zatem oszczędzać na własnym komforcie czy bezpieczeństwie i zainwestować w obuwie robocze najwyższej jakości, wykonane z dobrych materiałów. Atutem nowoczesnych półbutów roboczych jest to, że bardzo dobrze prezentują się one wizualnie i trudno odróżnić je od butów sportowych.

Półbuty męskie w naszej hurtowni bhp i sklepie bhp

W naszej ofercie znajdziecie Państwo półbuty robocze ze stalowymi noskami, niezastąpione wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko urazów stóp wskutek noszenia oraz uderzenia ciężkich przedmiotów. W tej kategorii wyróżnić należy przewiewne, lekkie buty robocze i ochronne na wiosnę i lato, które sprawdza się również w pracy na budowie w słońcu.


Buty Ochronne PPO 391 S1 SRC Półbuty Męskie Skóra Lico Metalowy Podnosek Strzelce Opolskie

Typowe półbuty do pracy, zaopatrzone w metalowy podnosek zabezpieczający stopy przed działaniem czynników mechanicznych. Dodatkowo półbuty męskie posiadają otwory wentylacyjne, umożliwiające komfortową pracę w ciepłe dni. Dużą popularnością cieszą się półbuty ochronne PPO Strzelce Opolskie, znanego i renomowanego polskiego producenta obuwia roboczego i ochronnego ze skóry.

Buty Robocze Urgent 205 Półbuty OB Skóra Zamszowa

Półbuty robocze męskie bez podnoska, posiadające podeszwę o podwójnej gęstości poliuretanu PU/PU- twardą i dobrze izolującą od podłoża, odporną na działanie substancji chemicznych, olejów, smarów. Półbuty robocze wykonane ze skóry zamszowej przez jednego z czołowych producentów obuwia bezpiecznego firmę Urgent. 

Pełna oferta półbutów męskich roboczych i półbutów ochronnych na naszej stronie internetowej pod adresem:

Gwarantujemy obuwie najwyższej jakości. Zapraszamy

 Znajdziesz u nas buty robocze ze stalowymi noskami, niezbędne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko urazu wskutek noszenia ciężkich przedmiotów. W tej kategorii należy wyróżnić lekkie i przewiewne buty robocze letnie, niezbędne na każdej spieczonej słońcem budowie. Półbuty robocze z otworami cieszą się zasłużoną renomą, umożliwiają bowiem komfortową pracę i zapewniają bezpieczeństwo. Dużą popularnością w Polsce cieszą się buty robocze urgent, z zasady trwałe i przeznaczone do ciężkich warunków.

 Jeśli chodzi o część wierzchnią – w dobrej jakości obuwiu jest ona zwykle wykonana ze zwierzęcych skór licowych, zamszu czy weluru, choć dostępne są także buty o pokryciu tekstylnym lub syntetycznym.
Niezależnie od tego, czy poszukujemy butów dla montera, spawacza czy dekarza, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Obuwie powinno być przewiewne i dobrze dopasowane do nogi. Pamiętajmy, że będzie służyć nam kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, dlatego nie warto oszczędzać na własnej wygodzie. Dodatkowo nowoczesne buty ochronne dobrze prezentują się wizualnie, coraz trudniej odróżnić je od obuwia sportowego.

Półbuty robocze na cieplejsze dni

Buty ochronne BHP – jakie buty wybrać na budowę, do warsztatu, do pracy na hali

Obuwie ochronne to niezbędny element wyposażenia każdego pracownika magazynowego czy budowlanego. W zależności od przeznaczenia, do dyspozycji mamy szereg modeli, których zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w warunkach ekspozycji na szereg niekorzystnych czynników mechanicznych. Na co zwrócić uwagę, poszukując mocnych butów roboczych?
 

Buty ochronne czy robocze?

Na wstępie warto dokonać istotnego rozróżnienia pomiędzy butami ochronnymi i butami roboczymi. Zazwyczaj terminy te stosowane są wymiennie, jednak w rzeczywistości odnoszą się do butów o różnym przeznaczeniu, o czym warto pamiętać, kompletując zestaw odzieży roboczej.
Buty ochronne BHP, jak sama nazwa wskazuje, służą wzmożonej ochronie stóp oraz dolnych partii nóg przed urazami termicznymi, mechanicznymi bądź chemicznymi, a ich używanie w określonych warunkach pracy często stanowi wręcz obowiązek. Obuwie robocze to rodzaj obuwia ochronnego, które nie zapewnia tak wysokiego zabezpieczenia, a jego noszenie wynika zwykle z wymogów higieniczno-sanitarnych, technologicznych lub indywidualnych potrzeb samego pracownika.

Rodzaje obuwia ochronnego

Ze względu na rodzaj zagrożeń, na które narażony jest pracownik, ochronne buty zostały podzielone na 3 kategorie, różnicowane przy pomocy oznaczeń literowych.
• S (safety) – buty bezpieczne, czyli buty ze wzmacnianym noskiem odpornym na nacisk rzędu 200 J i ścisk o sile 15 kN. Gwarantują dobrą ochronę palców u stóp.
• P (protective) – buty ochronne także wyposażone są w podnosek z blachą, jednak wytrzymują o połowę mniejszą siłę nacisku w porównaniu z butami bezpiecznymi.
• O (occupational) – ze względu na brak podnosków przeznaczone są do codziennego użytku w miejscach, gdzie nie występuje zagrożenie zmiażdżenia palców stopy.
Cechy każdego z powyższych rodzajów obuwia dokładnie opisują międzynarodowe normy ISO dotyczące obuwia przeznaczonego do prac specjalistycznych. Dodatkowo na obuwiu tego typu stosuje się oznaczenia odnoszące się do jego właściwości ochronnych: SB, S1, S2, S3. I


 Jak wybrać dobre buty robocze?

Wybierając buty robocze BHP, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane podeszwy. Poliuretan o pojedynczej gęstości (PU) zapewnia wytrzymałość na działanie temperatur do ok. 100 stopni Celsjusza, więc będzie odpowiedni dla osób potrzebujących izolacji termicznej. Jeśli interesują nas buty robocze z twardą podeszwą wymagane np. w drogownictwie, warto postawić na poliuretan o podwójnej gęstości (PU/PU). Połączenie poliuretanu i kauczuku nitrylowego to z kolei gwarancja ochrony przed chemikaliami.
Jeśli chodzi o część wierzchnią – w dobrej jakości obuwiu jest ona zwykle wykonana ze zwierzęcych skór licowych, zamszu czy weluru, choć dostępne są także buty o pokryciu tekstylnym lub syntetycznym.
 Dodatkowo nowoczesne buty ochronne dobrze prezentują się wizualnie, coraz trudniej odróżnić je od obuwia sportowego.
 

Buty dla mechanika, elektryka, budowlańca – na co zwrócić uwagę?

Aby wzmocnione buty robocze dobrze spełniły swój cel, muszą zostać dostosowane do warunków użytkowania. 

Buty do pracy na budowie są najczęściej skórzane, wyposażone w utwardzoną, olejofobową podeszwę zapobiegającą przebiciu i poślizgnięciu na tłustej nawierzchni. Z uwagi na zewnętrzny charakter pracy, powinny być odporne na wilgoć. To zwykle trzewiki sięgające nieco ponad kostkę.
Buty dla elektryka to buty elektroizolacyjne, umożliwiające pracę przy urządzeniach o napięciu przekraczającym 250 V. Nie mogą mieć kontaktu z substancjami oleistymi, benzyną czy smarem. Wykonuje się je ze specjalnych tworzyw sztucznych lub naturalnego kauczuku. Zazwyczaj są to półbuty lub kalosze. Aby mieć pewność, że właściwie zapobiegają porażeniu prądem, co pół roku należy poddawać je kontroli.
Dobra przyczepność do podłoża i możliwość sprawnej zmiany położenia stopy to podstawowe cechy butów dla mechanika, dla którego zagrożeniem jest upadek na śliskiej posadzce. Dla lepszej stabilności, warto sięgnąć po modele wyposażone w metalowe wstawki w cholewkach.
Sandały robocze sprawdzą się z kolei na halach czy magazynach. Są lekkie i przewiewne, dlatego warto sięgnąć po nie przy lżejszych pracach latem, choć dobrze mogą służyć przez cały rok w ogrzewanych pomieszczeniach. W ofercie producentów znajdziemy modele wyposażone we wkładki antyprzebiciowe, podnoski, oddychające wyściółki zapewniające doskonałą wentylację stóp.  

Obuwie robocze ochronne - buty i półbuty - Delta Plus, Urgent

Bez względu na to, czy w twoim przedsiębiorstwie ludzie są cały dzień na nogach, dźwigają duże ciężary, chodzą po trudnym, leśnym terenie, brodzą w wodzie, czy też chodzą po szpitalnych salach, niezbędne jest dobre obuwie robocze, by bezpiecznie i należycie wywiązać się z obowiązków. Odpowiedzialny pracodawca zdaje sobie sprawę, że wypadki chodzą po ludziach i chce zgodnie z wymogami wyposażyć swój zespół w wytrzymałe buty ochronne.
Dzisiejsze innowacyjne wzornictwo tworzy stylowe produkty nawet w dziedzinach, w których najważniejsza jest strona praktyczna. Posiadamy profesjonalnie wyglądające i wytrzymałe obuwie ochronne renomowanych producentów, m.in. buty urgent.
Znajdziesz u nas buty robocze ze stalowymi noskami, niezbędne wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko urazu wskutek noszenia ciężkich przedmiotów. W tej kategorii należy wyróżnić lekkie i przewiewne buty robocze letnie, niezbędne na każdej spieczonej słońcem budowie. Półbuty robocze z otworami cieszą się zasłużoną renomą, umożliwiają bowiem komfortową pracę i zapewniają bezpieczeństwo. Dużą popularnością w Polsce cieszą się buty robocze urgent, z zasady trwałe i przeznaczone do ciężkich warunków.
W dowolnej fabryce bezpieczeństwo to sprawa kluczowa. Właściciele nie mogą sobie pozwolić na wysyłanie profesjonalistów na L4, nie wspominając już o tym, że buty ochronne są prawnie wymagane. Produkty BHP dla przemysłu muszą być wysokiej jakości, a przy tym przedsiębiorcom zależy na cenie. Buty delta plus to z pewnością dobra opcja, łącząca w sobie powyższe zalety.
Pielęgniarki i personel szpitalny ma dziś więcej komfortowych opcji wyboru, jeśli chodzi o obuwie BHP, niż kiedykolwiek. Najważniejsza jest wygoda, czystość i pewność. Proponujemy obuwie robocze dla pielęgniarek z podeszwą antypoślizgową, niezbędne wyposażenie nowoczesnej placówki medycznej.
Nasuwają ci się pytania? Nie wiesz, czy dane buty robocze spełnią twoje oczekiwania? Zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy chętnie pomogą ci dokonać zadowalającego wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl