14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 200 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

zamowienia hurtowe

Co oznaczają kolory kasków na placu budowy?

Co oznaczają kolory kasków na placu budowy?

Kolory kasku jakie noszą poszczególne osoby na placu budowy określają funkcję, jaką pełnią na budowie. Dzięki zastosowaniu zróżnicowania w kolorystyce kasków /hełmów ochronnych/ możemy ocenić, czym dana osoba bądź pracownik się zajmuje oraz łatwiej zlokalizować taką osobę na niejednokrotnie bardzo rozległym terenie jakim jest plac budowy.

Kolory kasków

Kolory kasków oznaczają:

Kask czy hełm ochronny to podstawowy środek ochrony indywidualnej zabezpieczający głowę podczas wykonywania prac.

Obowiązkiem pracodawcy wynikającym bezpośrednio z Kodeksu Pracy jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy w tym zaopatrzenie w odpowiednią odzież roboczą oraz kask (hełm) ochronny.

Zgodnie z przepisami wszystkie osoby przebywające na placu budowy obowiązane są do założenia kasku ochronnego.

Nieprzestrzeganie tego zakazu grozi karą w wysokości do 500  zł. Jak podają dane statystyczne 12% wszystkich zgłoszonych wypadków na budowach to urazy głowy (z tego 28 % stanowią wypadki śmiertelne), natomiast wypadki spowodowane brakiem noszenia kasku ochronnego stanowi ok. 5% wypadków przy pracy.

Zatem stosowanie na budowie kasku nie tylko pozwala na określenie, czym zajmuje się konkretna osoba, ale także zabezpiecza i ochrania przed zagrożeniami jakie niesie praca i przebywanie na placu budowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl