14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 300 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

zamowienia hurtowe

Ochrona oczu- pracujmy bezpiecznie

Wykonywanie prac budowlanych, remontowych czy naprawczych dość często wiąże się z koniecznością wiercenia, cięcia, czyszczenia i mieszania substancji chemicznych. Podczas takich czynności pracownik jest zagrożony przez powstające odpryski, rozbryzgi czy szkodliwe działanie pyłów i emisji gazów. Podobnie sytuacja wygląda podczas prac przy koszeniu trawników z użyciem pił koszących czy przycinaniu drzew i krzewów. Również w ty przypadku koszący jest narażony na odpryski i uderzeniem drobnych kamieni lub innych elementów podłoża, a także niepożądanym działaniem promieni UV. Powinniśmy zatem zadbać o zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej, szczególnie zabezpieczających narząd wzroku. Na rynku występują różnego rodzaju akcesoria ochronne oczu. Mamy do wyboru szeroką gamę: okularów ochronnych, gogli ochronnych, a także osłon przeciwodpryskowych. W ofercie naszego sklepu internetowego z odzieżą roboczą i hurtowni bhp, znajdują się akcesoria ochronne dla oczu, wykorzystywane podczas pracy. Dysponujemy profesjonalnymi okularami ochronnymi, goglami ochronnymi i osłonami przeciwodpryskowymi spełniającymi normy bezpieczeństwa oraz wymogi bhp. W poniższym artykule zastanowimy się jaki rodzaj zabezpieczenia oczu wybrać oraz przedstawimy zalety wybranych środków ochrony narządów wzroku.

Zalety okularów ochronnych roboczych

Najczęściej i najchętniej stosowanym środkiem ochrony wzroku podczas pracy są okulary ochronne, które z powodzeniem zabezpieczą oczy przed niebezpieczeństwem odprysków, rozbryzgów farb i cieczy oraz iskrami w trakcie cięcia materiałów. Największą zaletą okularów ochronnych to szybkie i wygodnie zabezpieczenie oczu. Okulary ochronne wykonane z dobrych materiałów nie zniekształcają obrazu. Niektóre modele okularów ochronnych nie posiadają oprawek, dzięki czemu dodatkowo nie ograniczają pola widzenia. Większość dostępnych w naszym sklepie internetowym bhp i hurtowni z odzieżą bhp okularów ochronnych do pracy posiada filtry UV, chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym, a dodatkowo poprawiające jakość widzenia w słońcu. Posiadamy również wysokiej jakości okulary ochronne firmy 3M Reis z zastosowanymi powłokami chroniącymi przed zaparowaniem, zarysowaniem czy działaniem elektrostatycznym i chemicznym. Nasza hurtownia bhp i sklep z odzieżą bhp proponuje swoim klientom okulary ochronne damskie i męskie, w zróżnicowanej ofercie cenowej oraz bogatej kolorystyce.


 

Okulary ochronne marki Reis model MAXIBAL- wysokiej jakości produkt wyposażony w soczewki asferyczne, miękkie i wygodne noski idealnie dopasowujące się. Dodatkowo okulary posiadają powłokę ochronną.


Okulary ochronne Secure 3M, posiadają bezbarwne oprawki dzięki czemu nie zawężają pola widzenia. Okulary ochronne 3M należą do grupy okularów wyposażonych w soczewki pochłaniające szkodliwe promienie UVA i UVB. Skutecznie zabezpieczają przed odpryskami oraz rozbryzgami substancji i farb. Okulary ochronne Reis są najczęściej wybieranymi okularami do pracy.

Kiedy wybrać gogle ochronne

Gogle ochronne są pomocne i zwykle stosowane jako zabezpieczenie oczu i części twarzy przed urazami mechanicznymi. Budowa gogli ochronnych oraz ich ścisłe przyleganie do twarzy użytkownika doskonale ochrania narządy wzroku przed działaniem substancji pylących, lotnych i chemikaliami w trakcie wykonywania pracy. Gogle ochronne wymagają dopasowania do wielkości głowy i twarzy użytkownika, jest to możliwe za pomocą ściągacza – elastycznej gumki. Wielkość gogli ochronnych pozwala na stosowanie ich wraz z okularami korekcyjnymi. Gogle ochronne wyposażone są w warstwę antifog i otwory wentylacyjne, zapobiegające parowaniu. Gogle ochronne znajdujące się w sprzedaży naszej hurtowni z odzieżą bhp i sklepu internetowego z odzieżą roboczą spełniają normy ochrony i polecane są jako wyposażenie dla pracowników zakładów remontowo- budowlanych, lakierniczych, malarskich i ślusarskich.


Wysokiej klasy gogle ochronne do pracy w zakładach specjalistycznych, skutecznie zabezpieczają przed uszkodzeniem narządów wzroku podczas prac niebezpiecznych. Firma Reis jest jednym z czołowych producentów tego typu środków ochrony indywidualnej.

 

Gogle ochronne 3M Fahren 11, posiadają ramkę wykonaną z PCV i dużą przestrzeń ochronną wokół oczu, dzięki czemu zabezpieczają również twarz użytkownika. Gogle ochronne posiadają przeźroczyste soczewki PW-AS-AF oraz umożliwiają stosowanie ich wraz z maską i półmaską.
Gogle dostępne w naszej hurtowni bhp i sklepie bhp.

Osłony twarzy- wysoki poziom zabezpieczenia

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy oraz stopnia występowania niebezpieczeństwa, wymagane jest zastosowanie ochrony całej twarzy. W taki wypadku niezbędna okazuje się osłona twarzy przeciwodpryskowa, która wyglądem przypomina maskę spawalniczą. W rzeczywistości osłona twarzy wykonana jest z przeźroczystego i lekkiego tworzywa poliwęglanowego. Szyba ochronna stanowiąca osłonę twarzy jest wysoko odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działania substancji chemicznych. Stosowanie osłon przeciwodpryskowych jest niezastąpione wszędzie tam gdzie pracownik ma do czynienia z występowaniem szkodliwych substancji i odprysków, mogących dostać się do oczu, ust i nosa. Osłona skutecznie chroni całą twarz przed ewentualnym uszkodzeniem przez czynniki zewnętrzne. Ustawienie szyby jest możliwe za pomocą zawiasów zainstalowanych w konstrukcji osłony twarzy.Osłona ochronna wykonana z poliwęglanu, skutecznie chroni przed odpryskami i substancjami chemicznymi mogącymi się dostać do oczu, ust i nosa pracownika. Osłona twarzy Reis charakteryzuje się wysoką skutecznością i trwałością podczas użytkowania.


Przeźroczysta osłona twarzy firmy 3m Reis wyposażona dodatkowo w nagłowie. Produkt wysokiej klasy, skuteczny bezpieczny. Osłona twarzy polecana do pracy w specjalistycznych zakładach, przemyśle ciężkim, spawalnictwie i odlewnictwie. Zapewnia możliwość regulacji na wielu poziomach.
Ochronne osłony twarzy dostępne są w naszej hurtowni z odzieżą roboczą i sklepie internetowym bhp.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego bhp, zapewniamy bogaty asortyment odzieży roboczej, obuwia roboczego oraz akcesoriów bhp niezbędnych i wymaganych w zakładach pracy. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl