14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 200 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

Zamówienie hurtowe

Praca ze środkami chemicznymi - środki ochrony indywidualnej

W dzisiejszym świecie człowiek jest coraz bardziej narażony na szkodliwe działanie substancji i czynników chemicznych w pracy. Poziom uprzemysłowienia powoduje, że praktycznie w większości branży gospodarki zaczynając od wielkich przedsiębiorstw i zakładów chemicznych, produkujących lub przetwarzających substancje chemiczne, po małe zakłady usługowe kontakt z preparatami i środkami chemicznymi jest nieunikniony. Na różnego rodzaju czynniki chemiczne narażeni są pracownicy zatrudnieni w zakładach produkujących farby, kleje, tworzywa sztuczne, środki czystości, środki ochrony roślin, produkty lecznicze. Podobnie osoby pracujące w laboratoriach, oczyszczalniach ścieków, zakładach naprawczych, warsztatach remontowych, magazynach i służbie zdrowia. Substancje chemiczne występujące w środowisku, jak i na stanowiskach pracy występują w postaci: gazów, aerozoli, cieczy i ciał stałych. Skóra człowieka ma bezpośredni kontakt z wszelkimi substancjami chemicznymi, to skóra stanowi barierę dla czynników szkodliwych i podobnie skóra reaguje na ich działanie. Kontakt z substancjami i preparatami chemicznymi może powodować podrażnienia lub innego rodzaju uszkodzenia skóry. Dlatego w pracy osoby, które są narażone na ich bezpośrednie, niebezpieczne działanie, powinny być jak najbardziej chronione i posiadać zabezpieczenie przed tymi czynnikami. 

Praca ze środkami chemicznymi

Praca w której mamy kontakt ze środkami chemicznymi należy do grupy tych najbardziej niebezpiecznych. Wykonując pracę podczas której pracownik jest narażony na działanie niebezpiecznych dla zdrowia środków i substancji chemicznych wymaga pełnego i skutecznego zabezpieczenia. Najskuteczniejszym i dostępnym na rynku zabezpieczeniem dla pracowników wykonujących swoja pracę w kontakcie z substancjami chemicznymiśrodki ochrony indywidualnej. Ochroną pracownika przed szkodliwym działaniem środków chemicznych jest odzież ochronna oraz środki ochrony oczu i twarzy w tym też środki ochrony dróg oddechowych. Przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jasno określają w jaki sposób każdy pracownik wykonujący prace z narażeniem na działanie substancji chemicznych powinien być zabezpieczony (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r., Dz.U. 2005 nr 259, poz. 2173).
Na rynku dostępna jest odzież ochronna oraz środki ochrony oczu i twarzy, które spełniają wymogi wspomnianego Rozporządzenia. Hurtownia Centrala BHP, sklep BHP Kolbuszowa posiada w swoim asortymencie odzież ochronną i środki ochrony indywidualnej, dlatego wato zapoznać się z ofertą sprzedażową naszej hurtowni.

Środki ochrony indywidualnej

Podział odzieży ochronnej stanowiącej zabezpieczenie przed czynnikami chemicznymi wygląda następująco:
- zapewnienie ochrony konkretnego obszaru ciała,
- zapewnienie ochrony przed działaniem określonych czynników i substancji chemicznych.
Odzież ochronna ma za zadanie zabezpieczyć poszczególne części ciała człowieka: tułów, ręce, nogi przed szkodliwymi czynnikami chemicznymi. Odzież ochronna zabezpieczająca pracownika przed tym zagrożeniem to ubrania robocze w tym:
- bluzy robocze,
- spodnie robocze ogrodniczki,
- kurtki robocze,
- fartuchy robocze,
- rękawice robocze,
- kombinezony.

Rękawice Robocze Kwasoodporne Nitrylowe Reis


Rękawice robocze o właściwościach kwasoodpornych, wykonane z kauczuku nitrylowego. Odporne na ścieranie, rozdarcia oraz kwasy, tłuszcze i smary. Wysokie mankiety rękawic ochronnych dodatkowo zabezpieczają przedramię pracownika przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych. Rękawice ochronne Reis należą do II grupy ochronnej i spełniają wymogi normy: EN374-2, EN 420 tj. rękawice ochronne zabezpieczają przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych.

Oprócz ubrań ochronnych przed działaniem środków chemicznych należy zadbać o ochronę głowy w tym ochronę oczu i ochronę dróg oddechowych, jasno to także precyzują przepisy BHP. W tym celu stosuje się środki ochrony w postaci:
- kasków ochronnych,
- masek ochronnych,
- masek higienicznych,
- pochłaniaczy,
- okularów ochronnych,
- gogli ochronnych,
- osłony twarzy

Osłona Ochronna Twarzy OTB Szyba Przeciwodpryskowa Reis

Osłona twarzy OTB z szybą przeciwodpryskową. Szyba z poliwęglanu, chroni przed małymi odpryskami oraz rozbryzgami cieczy w tym substancji chemicznych. Szybę dzięki mocowaniu na zawiasach można odpowiednio ustawić względem twarzy. Osłonę można również dopasować do obwodu głowy.

Kask Hełm Ochronny KAS - EVO3 Pomarańczowy Reis

Kask ochronny firmy Reis to hełm ochronny z tworzywa HDPE, idealnie dopasowuje się do głowy dzięki regulacji w obwodzie pasa głównego oraz 3 punktowej regulacji głębokości więźby kasku ochronnego. Hełm ochronny dzięki otworom wentylacyjnym zapewnia cyrkulację powietrza. Atutem kasku ochronnego Reis jest zastosowanie bawełnianego napotnika, pokrytego poliuretanem. Hełm ochronny może być użytkowany w temperaturach od -30ºC do +50ºC. Do kasków firmy Reis można zamontować dodatkowe akcesoria.
Hurtowania Centrala BHP i sklep BHP Kolbuszowa prowadzi również sprzedaż asortymentu związanego z ochroną dróg oddechowych. W swojej ofercie handlowej proponuje klientom sprzedaż masek ochronnych, które zabezpieczają przed szkodliwym działaniem gazów, pyłów oraz oparów chemicznych. Należy pamiętać że prawidłowa ochrona w trakcie pracy wpływa na życie i zdrowie człowieka.

Maska Ochronna Przeciwpyłowa z Zaworkiem MAS-F-FFP1V

Do wyboru klienci Hurtowni i Sklepu BHP mają półmaski przeciwpyłowe oraz półmaski Secura zestaw. Półmaski przeciwpyłowe z zaworkiem i bez zaworka. Oba typy półmasek stanowią ochronę przed nietoksycznymi aerozolami w stanie płynnym i stałym. Stanowi zabezpieczenie przed pyłami, drobnymi cząstkami, dymem metalicznym, mgłą olejową. Maska przeciwpyłowa mocowana na głowie elastyczna gumką. Atutem tego typu masek ochronnych jest piankowa poduszka chroniąca nos oraz dobre dopasowanie do kształtu twarzy. Producent firma Reis. Maska Secura wykonana z silikonu, posiada dwie osłony aerozolowe zamontowane na filtropochłaniaczach za pomocą pierścieni dociskowych, zapakowane hermetycznie oraz 20 szt. osłon aerozolowych w opakowaniu foliowym. Również zabezpiecza przed pyłami, drobnymi cząstkami, dymem metalicznym, mgłą olejową. Maska przeznaczona do lakierowania, malowania, laminowania z towarzyszeniem obróbki mechanicznej czy opryskiwania roślin. Producent firma Reis.

Maska Higieniczna Ochronna MAS-Small

Maseczka higieniczna z polipropylenu zbudowana jest z trzech warstw różnej grubości. Maska higieniczna zakładana jest na gumki zakładane na bokach. Maski ochronne sprzedawane są po 100 sztuk w opakowaniu.

Półmaska Secura SECURA2000-CHEM Zestaw Reis

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl