14 dni na zwrot Darmowa dostawa od 200 zł Znakujemy odzież sklep@centralabhp.pl 665 002 460

Zamówienie hurtowe

Wybieramy rękawice ochronne najlepsze do pracy

O wyborze najlepszych rękawic ochronnych używanych w pracy decyduje przede wszystkim stopień narażenia pracownika na działanie czynników szkodliwych. Rękawice ochronne i rękawice robocze są najpopularniejszymi i najchętniej używanym w pracy środkiem ochrony osobistej. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny, to właśnie ręce, a szczególnie dłonie pracownika podczas wykonywania pracy są głównie narażone na działanie szkodliwych czynników. Przepisy BHP oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki z  21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej. (Dz.U. Nr 259, poz. 2173), jasno wskazują, że obowiązkiem pracodawcy jest zabezpieczenie pracownika w odpowiednią odzież roboczą bhp, obuwie robocze, ubrania ochronne w tym bardzo ważne są właśnie odpowiednie rękawice robocze i rękawice ochronne oraz wszelkie formy ochrony indywidualnej pracownika.

Rodzaje rękawic i jakie jest ich zastosowanie

Rękawice robocze

1) Rękawice robocze I kategorii ochronnej mają za zadanie zabezpieczać dłonie pracownika przed zabrudzeniem wszelkiego typu substancjami, które nie będą szkodliwe dla zdrowia człowieka. Użycie rękawic roboczych bhp jest niejednokrotnie wymagane ze względu na ochronę wytwarzanego produktu. Rękawice robocze I kategorii są stosowane w pracy o minimalnym ryzyku. Używanie rękawic robocze bhp I poprawia komfort pracy, tego typu rękawice robocze nie wymagają specjalistycznych testów i badań w jednostkach do tego wyznaczonych. Wydawaniem certyfikatów jakości i testami jakościowymi rękawic roboczych I kategorii mogą zajmować się bezpośrednio sami producenci tych rękawic. Rękawice do pracy tej kategorii mają za zadanie ochraniać dłoń użytkownika przed powierzchniowym uszkodzeniem skóry dłoni. Rękawice robocze bhp I kategorii zabezpieczają skórę przed temperaturą nie wyższą niż 50°C. Ochraniają przed środkami i substancjami chemicznymi o działaniu mniej szkodliwym np. środkami czyszczącymi to również zadanie rękawic roboczych I kategorii. Do grupy rękawic roboczych I kategorii zaliczamy: rękawice robocze, rękawice wykorzystywane do pracy w gospodarstwie domowym, rękawice do pracy w ogrodzie, rękawice do sprzątania. Rękawice robocze tego typu powinny spełniać wymogi normy EN420.

Przykładowe rękawice robocze I kategorii spełniające wymogi normy EN 420
oraz zapewniające zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy

 Rękawice Robocze Ogrodniczki Wampirki Powlekane Latexem

Rękawice robocze Wampirki firmy Reis wykonane z mieszanki bawełniano- poliestrowej. Rękawice do pracy w kategorii I. Stanowią podstawowe zabezpieczenie dla dłoni pracownika. Rękawice robocze dodatkowo pokryte gumą o wytrzymałej strukturze. Tego typu rękawice robocze sprawdza się przy wykonywaniu zwykłych prac, będą stanowić ochronę dla skóry. Hurtownia Centrala BHP i sklep bhp Kolbuszowa w ofercie sprzedażowej posiadają szeroką gamę rękawice roboczych I kategorii. Rękawice robocze dostępne są w atrakcyjnych cenach w tym w zestawach zbiorczych po 12 par.

2) Rękawice robocze II kategorii ochronnej to rękawice stosowane przy pracach o średnim ryzyku zagrożenia czynnikami zewnętrznymi. Tego typu rękawice ochronne bhp są wykorzystywane do prac o stopniu ryzyka nie zakwalifikowanym jako ryzyko niskie ani ryzyko bardzo wysokie. Rękawice robocze II kategorii są najczęściej stosowanymi rękawicami ochronnymi w większości gałęzi przemysłu i powszechnie używanymi rękawicami roboczymi do prac na budowach, pracach monterskich, w rolnictwie i ogrodnictwie oraz do użytku przy pracach domowych. Rękawice ochronne II kategorii stanowią zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi dłoni. Tego rodzaju rękawice robocze preferowane są do ogólnego użytku, posiadają dobrą odporność na przebicia, przetarcia i przecięcia. Rękawice robocze II kategorii chronią przed różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Rękawice robocze II kategorii zabezpieczają przed zimnem i wysoką temperaturą do 100°C. Ponadto takie rękawice robocze  muszą spełniać normy, dlatego poddawane są odpowiednim testom i zatwierdzane przez Jednostkę Notyfikowaną. Wyłącznie zatwierdzone jednostki mogą certyfikować znakiem CE produkty, w tym rękawice robocze, które zostały pozytywnie zaakceptowane. Produkty posiadające oznaczenie CE mogą być sprzedawane z tym piktogramem i winien on być umieszczony na rękawicy roboczej, na opakowaniu rękawic roboczych lub w instrukcji obsługi rękawic bhp. Spełnienie w/w warunków jest jednoznaczne z tym, że rękawice robocze należą do kategorii II rękawic roboczych. Poniżej przedstawiony został wykaz typów rękawic roboczych II kategorii, dostępnych w Hurtowni Centrala BHP, sklepie BHP Kolbuszowa oraz na stronie internetowej www.centralabhp.pl.

Do kategorii II rękawic roboczych zaliczamy:
- rękawice robocze antywibracyjne


Rękawice Robocze Antywibracyjne ATTHIS Cerva

 

- rękawice robocze powlekane

Rękawice Robocze Powlekane Lateksem Rtela Reis

 - rękawice robocze skórzane i rękawice robocze wzmacniane skórą

Rękawice Robocze Całoskórzane Krótkie RLCS Skóra Licowa Kozia Reis

 

Rękawice Wzmacniane Skórą Licową Kozią RLTOPER Męskie/Damskie Reis

- rękawice robocze ocieplane


Rękawice Ocieplane Robocze Ochronne Zimowe Rdrag Blue Y Kat 2 ArtMaster

Rękawice ochronne

3) Rękawice ochronne III kategorii to typ rękawic roboczych, które zabezpieczają przed poważnymi zagrożeniami i urazami, jakie mogą wystąpić podczas pracy. Rękawice ochronne kategorii III jako środek ochrony osobistej, stosowane są w przypadku, kiedy występuje poważne ryzyko uszkodzenia lub trwałego uszkodzenia dłoni/ręki. Rękawice ochronne III kategorii są tez używane przy wykonywaniu prac gdzie wystąpić może nieodwracalne w skutkach zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Rękawice ochronne III kategorii w celu zagwarantowania bezpieczeństwa pracownika są wymagane do stosowania przy następujących pracach:
- prace przy wysokim napięciu elektrycznym,
- praca przy substancjach chemicznych o wysokim stopniu agresywności,
- prace przy użyciu pilarki łańcuchowej,
- prace gdzie występuje promieniowanie jonizujące,
- prace w środowisku o wysokiej temperaturze (gdzie skutki są porównywalne do działania temperatury powietrza wynoszącego co najmniej 100 °C),
- prace w środowisku o niskiej temperaturze (gdzie skutki są porównywalne do działania temperatury powietrza wynoszącego -50 °C i mniej).
Przykładem rękawic ochronnych III kategoriirękawice chroniące przed działaniem wysokiej temperatury tj. rękawice spawalnicze

Rękawice Spawalnicze Skórzane Robocze Długie WELDOGER Reis Opakowanie Zbiorcze 12 Par

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl