do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń do nas 665 002 460
lub napisz sklep@centralabhp.pl
Producenci

Ochrona głowy

Kask Hełm Ochronny KASPE Biały Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Biały Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KASPE Czerwony Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Czerwony Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KASPE Niebieski Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Niebieski Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KASPE Pomarańczowy Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Pomarańczowy Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KASPE Zielony Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Zielony Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KASPE Żółty Reis Kask Hełm Ochronny KASPE Żółty Reis
Producent: Reis
Cena:

19,90 zł

Cena netto: 16,18 zł

szt.
zobacz więcej
Kask  Hełm Ochronny KAS - EVO 2 Pomarańczowy JSP Kask Hełm Ochronny KAS - EVO 2 Pomarańczowy JSP
Producent: JSP
Cena:

39,99 zł

Cena netto: 32,51 zł

szt.
zobacz więcej
Kask Hełm Ochronny KAS - EVO 2 Czerwony JSP Kask Hełm Ochronny KAS - EVO 2 Czerwony JSP
Producent: JSP
Cena:

39,99 zł

Cena netto: 32,51 zł

szt.
zobacz więcej

Ochrona głowy

Kask ochronny to jeden z najważniejszych środków ochrony indywidualnej stosowanych w pracy. Hełmy bhp są wymagane na placach budowy, pracach na wysokości oraz kopalniach. Kaski ochronne są niezbędne do stosowania w przemyśle ciężkim, w fabrykach, halach oraz stanowiskach o podwyższonym ryzyku zagrożenia wypadkiem. Zadaniem kasku ochronnego jest przede wszystkim zabezpieczenie kości czaszki oraz głowy przed urazami, a także niebezpieczeństwem związanym z uderzeniem elementów konstrukcyjnych oraz spadających ciężkich przedmiotów. Zagrożenie wypadkiem możemy minimalizować poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochrony głowy tj. kasków ochronnych i kasko- czapek ochronnych. Właściwie dopasowane, dobrej jakości kaski bhp spełniają swoja podstawową rolę, jaką jest zapewnienia bezpieczeństwa głowy pracownika. W naszym sklepie bhp i hurtowni bhp zaopatrzą się Państwo w niezawodny, najwyższej jakości, wytrzymały sprzęt ochrony głowy. Zastosowanie odpowiednich środków ochrony podniesie znacząco poziom bezpieczeństwa pracowników, a przy tym będzie gwarancją dobrze wykonanej pracy.

Jak zbudowany jest kask ochronny

Hełmy ochronne zbudowane są z trzech elementów: skorupy, więźby i pasa głównego. Skorupą nazywamy część zewnętrzną kasku ochronnego, nadaje ona kształt hełmu oraz neutralizuje uderzenie podczas ewentualnego wypadku. Więźba kasku bhp przylega do skorupy i jest odpowiedzialna za amortyzację niebezpiecznego uderzenia w głowę. Ostatnią częścią składową przy budowie kasku roboczego jest pasek służący regulowaniu i odpowiedniemu dopasowaniu hełmu ochronnego do wymiarów głowy użytkownika, a przy tym maksymalizuje jego bezpieczeństwo.

Dobór hełmów ochronnych dla pracowników

Dokonując doboru odpowiedniego kasku ochronnego, należy wziąć pod uwagę, że ma on za zadanie skutecznie chronić głowę pracownika oraz spełniać wymogi i normy bhp. Decydując się na zakup najlepszego hełmu ochronnego bardzo ważne są poniższe czynniki:
- hełm ochronny bhp powinien posiadać odpowiednią regulację długości pasa głównego, tak aby dopasować go do obwodu głowy pracownika,
- kask ochronny powinien posiadać odpowiednie parametry ochrony, tak aby stanowił barierę bezpieczeństwa przy pracy w środowisku o wysokich i niskich temperaturach powietrza (w tej kategorii wyróżnia się cztery kategorie hełmów ochronnych),
- hełm ochronny powinien posiadać otwory wentylacyjne oraz potnik, szczególnie wymagane na stanowiskach pracy wiążących się z dużym wysiłkiem fizycznym i wysoką temperaturą,
- jeżeli pracownik podczas wykonywania swoich czynności jest narażony na działanie odprysków, wówczas wymagane jest zastosowanie dodatkowych osłon na kask ochronny,
- w zależności od środowiska pracy, kaski ochronne bhp zabezpieczają również przed działaniem napięcia elektrycznego czy zagrożeniem zgniecenia bocznego.

Kaski ochronne dostępne w naszym sklepie bhp i hurtowni bhp

W naszym sklepie bhp, hurtowni bhp, sklepie internetowym oraz hurtowni online bhp dostępne są kaski ochronne różnego rodzaju. Nasi klienci mają do wyboru hełmy ochronne, które znajdą zastosowanie na każdym stanowisku pracy. Posiadamy kaski bhp w pełnej gamie kolorystycznej oraz różnych wzorach. Prowadzimy sprzedaż kasków ochronnych firmy Reis posiadających różne klasy ochrony. Hełmy bezpieczeństwa wykonane są z tworzywa HDPE, bardzo trwałego i odpornego na uderzenia. Ponadto kaski robocze są wyposażone w dodatkowe akcesoria tj. wentylacja, bawełniany potnik, przesuwane zapięcie oraz daszek. Na hełmie bhp można również wykonać nadruk firmowy lub logo firmy. Kaski bhp dostępne w naszej hurtowni bhp i sklepie bhp spełniają normy ochrony, wykonane są z materiałów wysokiej jakości, co gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia.

Kasko czapki ochronne dla pracowników

Kasko czapki to element ochrony głowy o lekkiej konstrukcji. Kasko czapka ochronna z wyglądu przypomina tradycyjną czapkę z daszkiem, jednak wewnątrz jest ona wyposażona w skorupę z tworzywa ABS. Kasko czapki posiadają również amortyzację, która zabezpiecza głowę użytkownika przed uderzeniem elementów ciężkich oraz wystających konstrukcji. Kasko czapki ochronne są kierowane dla pracowników budowlanych głównie montażystów i instalatorów. Znajdą one także zastosowanie przy pracach w magazynach oraz rolnictwie. Kasko czapka zabezpiecza przed urazami powierzchniowymi, jest praktyczna i funkcjonalna. Kasko czapki w naszej hurtowni bhp i sklepie bhp dostępne są pełnej kolorystyce.
Pełna oferta środków ochrony głowy w pracy jest dostępna w sprzedaży internetowej sklepu bhp oraz hurtowni online bhp. Zapraszamy!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl